Türk Telekom

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom faturalı hat aboneleri, kullanmak istedikleri tarifeleri 12 ay ya da 24 ay taahhütlü olarak alarak çok daha düşük ücret ödeyebilirler. Taahhütlü kampanyalardan yararlanan Türk Telekom aboneleri, istedikleri zaman taahhüt sürelerini sorgulayabilirler. Bu yazımızda Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Türk Telekom, faturalı hat aboneleri için hem aylık hem de taahhütlü paketler hazırlamaktadır. Aynı paketler için geçerli olan bu hak, abonelerin isteği doğrultusunda kullanılabilir. Taahhütlü olarak seçilen paketlere her zaman daha düşük ücret ödenmektedir.

TÜRK TELEKOM TAAHHÜT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Türk Telekom taahhütlü paketlerden kullanan aboneler, kullanım süreleri dolmadan başka bir tarifeye ya da pakete geçme hakkına sahip değildir. Numara değiştirme ya da hat taşıma işlemlerini de gerçekleştiremezler. Bu tür işlemler taahhüt bitmeden gerçekleştirilmek istenirse abonenin taahhüttü bozduğu için ceza ödemesi gerekecektir.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Türk Telekom taahhüt sorgulama için aboneler farklı yollardan istediklerini kullanabilirler. Türk Telekom Taahhüt Sorgulama yolları şu şekilde sıralanır;

  • Türk Telekom müşteri hizmetleri üzerinden taahhüt sorgulama
  • Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması üzerinden taahhüt sorgulama
  • Türk Telekom internet sitesi üzerinden taahhüt sorgulama
  • Türk Telekom tuşlama üzerinden taahhüt sorgulama

TÜRK TELEKOM MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN TAAHHÜT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Türk Telekom müşteri hizmetleri üzerinden taahhüt sorgulama işlemi için öncelikle Türk Telekom müşteri hizmetleri aranmalıdır. Aboneler, müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra taahhüt bitiş süreleri hakkında bilgi alabilirler. Türk Telekom müşteri temsilcisi, abonenin taahhüdünün bitmesine ne kadar süre kaldığını sistemden hemen görerek bilgi verecektir.

TÜRK TELEKOM ONLİNE İŞLEMLER UYGULAMASI ÜZERİNDEN TAAHHÜT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması üzerinden taahhüt sorgulama işlemi için öncelikle abonelerin cep telefonlarından Online İşlemler Uygulamasına giriş yapması gerekir. Uygulama içerisinde “Tarifelerim” bölümüne giriş yapan aboneler, bu sayfada taahhütlerinin başlama tarihi ve bitiş tarihi ile ilgili bilgileri rahatlıkla görebilirler.

TÜRK TELEKOM İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN TAAHHÜT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Türk Telekom internet sitesi üzerinden taahhüt sorgulama işlemi için abonelerin Türk Telekom resmi internet sitesine giriş yapması gerekir. İnternet sitesine girişin ardından cep telefonu numarası ve şifre ile kullanıcı girişi yapan aboneler, sitede bulunan “Tarifelerim” bölümünden taahhüt başlangıç ve bitiş tarihlerini görüntüleyebilirler.

TÜRK TELEKOM TUŞLAMA ÜZERİNDEN TAAHHÜT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Türk Telekom tuşlama üzerinden taahhüt sorgulama işlemi için abonelerin cep telefonlarının arama ekranı üzerinden tuşlama yapması gerekir. Arama ekranına gelen Türk Telekom aboneleri ekrana *124# tuşlamasını yapmalıdır. Ekrana gelecek olan menüden Taahhüt seçeneğine tıklayan aboneler, ikinci ekranda da yine Taahhüt yazan seçeneğe basmalıdır. Bu işlemin ardından abonenin taahhüt için kalan süresi, bitiş tarihi ve cayma bedeli ile ilgili bilgiler aboneye SMS ile gönderilecektir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu