Turkcell

Türk Telekom son projesi ile kullanıcılarından alkış aldı

Türkiye’de telekomünikasyon denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi de şüphesiz Türk Telekom. Şimdiye kadar pek çok proje ile gündeme gelen Türk Telekom, bir kez daha kullanıcılarının takdirini toplamayı başardı.

Sosyal sorumluluk kapsamında başlatılan Günışığı projesi ile binlerce görme yetiş kusurlu olan çocuğa eğitim verildi.

Türk Telekom son projesi ile kullanıcılarından alkış aldı

Türk Telekom tarafından konu ile ilgili paylaşılan bültende şu satırlara yer verildi.

Türk Telekom, toplumsal sorumluluk bilinciyle yürüttüğü projelere Günışığı ile devam ediyor. Türk Telekom’un az gören çocuklara yönelik hayata geçirdiği ‘Günışığı’ projesi kapsamında, çocuklar ile aileleri, Covid-19 nedeniyle Mart ayından itibaren uzaktan devam eden 2019-2020 eğitim öğretim yılını tamamladılar. Engelsiz Yaşam Derneği (EY-DER) iş birliğiyle yürütülen Günışığı projesindeki çocuklar ve aileleri Nisan ve Mayıs aylarında hafta içi her gün farklı branş öğretmenlerinden canlı yayın ile Günışığı eğitimi aldı.

Proje dâhilinde 43 binden fazla kişiye Günışığı eğitimi verilirken, ‘az gören eğitimci eğitimi’ içeriği ailelere aktarıldı. Canlı derslerde yayın sırasında öğrencilerden gelen sorular da yanıtlandı. Aile eğitimi içeriklerinin yanı sıra ‘Az gören eğitimci eğitimi’ ile anne babaların eğitimci rolüne destek sağlandı. Bu dönemde az gören ailelerinin birbirleriyle iletişimi arttı.

Biz de Türk Telekom’u bu başarılı projesinden ötürü tebrik ediyoruz. Kullanıcılarına bedava dakika, internet vermelerindense muhtaç çocuklara eğitim fırsatı vermeleri çok daha önemli.

Bitcoin size zengin olma fırsatı sunuyor. Nasıl oldugunu öğrenin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu