Türk Telekom

Türk Telekom Numara Taşıma Sonrası Hattı Ne Zaman Açılır?

Adım 1

Türk Telekom mobile yasal sahibi olduğunuz numaranızı taşıma talebinizi iletmek için size en yakın Türk Telekom mağazalarına gelerek ya da web sitemizdeki online başvuru formundan talep bırakabilirsiniz. Taşıma talebinizi iletebilmeniz için mağazalarımıza abonelik evraklarına ek nüfus cüzdanınızla beraber gelmeniz ve numara taşıma formunu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

İşlemler sonrasında, size Türk Telekom sim kart verilecektir. Eğer telefonunuz 4,5G uyumlu ise, daha hızlı internet için 4,5G destekli sim kart istemeyi unutmayın. Telefonunuzun 4,5G uyumlu olup olmadığını bilmiyorsanız, işlemler sırasında mağaza yetkilisinden teyit edebilirsiniz.

Adım 2

Türk Telekom mobile numara taşıma talebinizi ilettikten sonra ilk 24 saat içinde sistemdeki bilgilerinizin doğruluğuna ve başvuru esnasında ilettiğiniz belgelerin geçerliliğine bakılır. Türk Telekom tarafındaki kontroller olumluysa, mevcut operatörünüze Türk Telekom mobile numara taşıma talebiniz olduğu yönünde bilgi verilir. Kontroller sonucu olumsuzsa, taşıma talebinizin ret edilme sebebiyle ilgili size bilgi SMSi gönderilir.

Adım 3

Mevcut operatörünüzde Türk Telekom mobile numaranızı taşımanıza engel teşkil eden bir durum olup olmadığı 24 saat içinde kontrol edilir. Kontroller sonucu olumluysa mevcut operatörünüz hattı kapatacağı tarih ve saat bilgisini Türk Telekom ile paylaşır. Türk Telekom da, mobil hattınızın Türk Telekom’dan sinyal almaya başlayacağı tarih ve saat bilgisini size SMS ile iletir. Kontroller sonucu olumsuzsa, taşıma talebinizin ret edilme sebebiyle ilgili size bilgi SMSi gönderilir. Aşağıda numaranızı taşımaya engel teşkil eden durumlara detaylı bir şekilde yer verilmiştir.

Adım 4

Türk Telekom Numara Taşıma Sonrası Hattı Ne Zaman Açılır   sorununa cevap 24 saat içinde tamamlanır. Hattınız Türk Telekom’da açıldıktan sonra; size sırasıyla hattınızın sizin adınıza açıldığına dair bilgi SMSi ve tarifenizle ilgili bilgi SMSleri gelir.

 

Genel numara taşıma süreci maksimum 4 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu