Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmayan kişiler çoğu zaman bazı sorunlarla karşılaşabilmektedir. Bu noktada en önemlisi bu risklere karşı hazırlıklı olup olmadıklarıdır. Kişiler kendilerini sağlık sigortası yaparak, gelecekte karşılaşabilecekleri sağlık sorunlarını güvence altına almaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası da birçok insanın faydalandığı sağlık sigortası türlerinden biri olarak, insanların tehlike oluşturabilecek durumlarla karşı karşıya kaldıklarında kolayca başa çıkabilmesini , hayatlarının kolaylaşmasını ve zor günlerde destek verilmesini sağlamaktadır.

Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Kişilerin sağlık hizmeti aldıklarında, genel sağlık sigortasının kapsamında olmayan , genel sağlık sigortasının katkı payı aldığı hizmetler, daha lüks seviyede hizmet istekleri ya da buna benzer nedenlerden dolayı ödemek zorunda kalacağı ücretler tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yer almaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Teminatlar Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı, kamu sağlık sigortası tarafından belirlenen temel teminat paketindeki giderler ile, teşhis ve tedavi giderleri, oda farkı ücretleri, genel sağlık sigortasından ayrı fark ücreti alınan sağlık hizmetleri ve üzerinde kalan ücretleri karşılamaktadır. Yatarak ya da ayakta teminat hizmeti bulunan tamamlayıcı sağlık sigortası belirli limitlerin aşılması durumunda destek sağlamaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Var mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilmek için öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumum sigortalısı olmak şarttır. Tamamlayıcı sağlık sigortalarında bireylerin poliçe satın alabilmesi için bir yaş sınırı bulunmaktadır. Bazı şirketler 60 yaş üstü sağlık sigortası yapmaktadır. 80 yaş için sağlık sigortası yapan ise bir adet şirket bulunmaktadır. Sigorta şirketlerinin belirlediği üst yaş limitleri maksimum 55 olmakta ancak bazı şirketler 80 yaşa kadar tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti sunabilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Bağ-Kur sahibi olanlar, SGK’ya bağlı işçiler ve memurlar gibi devletin sosyal güvenlik hizmetinden faydalanan bütün çalışanlar yararlanabilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası 2022 Fiyat Almak İçin Yapılması Gerekenler?

Bazı sigorta şirketlerinin çevrimiçi sitelerinden fiyat ve teklif almak mümkün olmaktadır. Ayrıca karşılaştırma fırsatı sunan bazı çevrimiçi sitelerde 15 sigorta şirketinin 30 tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü için teklifleri karşılaştırma imkanınız vardır. Bu sitelerde göreceğimiz fiyatlar +/- %15

oranla değişiklik gösterebilmektedir. Gerçek tamamlayıcı sağlık sigortası ücretlerine ulaşmak için TC kimlik numaranızı paylaşmanız gerekmektedir.

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası seçiminde; 2 ana teminat vardır. İhtiyaçlarınızı belirlemeli ve teminatlar hakkında mutlaka bilgi almasınız. Tercih ettiğiniz bir hastane veya doktor varsa seçeceğiniz sağlık sigortasının da hastane veya doktorla anlaşması olması gerekmektedir. Anlaşmalı hastane listesini de sigorta şirketlerinin internet sayfasında bulabilirsiniz . Tek başına çocuğunuzu sigortalatmak yerine ailece sağlık sigortası almadan önce mutlaka aile indirimleri ile ilgili bilgi alınmalıdır. Ayrıca özel günlerde yapılan indirimleri de takip ederek fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Sağlık sigortasını kullanma durumunuza bağlı olarak yenileme döneminde priminiz artabilmekte veya azalabilmektedir. Kazançlı çıkmak adına hasarsızlık indirim oranları yüksek olan sağlık planını seçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir